Stomatochirurgie

Stomatochirurgie

Naší snahou je provést výkon v maximální míře znecitlivění lokální anestezií co nejvíce šetrným způsobem. Jsme si vědomi, že řada pacientů má z těchto zásahů obavy. Proto přistupujeme ke každému pacientovi individuálně a snažíme se mu tyto obavy vyvrátit. Valná část našich pacientů odchází spokojená a bez dalšího strachu z tohoto ošetření.

Pacientům jiných lékařů poskytujeme za přímé platby (viz. ceník) chirurgické extrakce zubů moudrosti (osmiček) a mnohočetné extrakce zubů s předem zhotovenými imediátními náhradami.

Jak se mám objednat k chirurgickému zákroku?

Napište nám email na recepce@dentatum.cz nebo zašlete text „Mám zájem o ošetření.“ na tel. 725 433 133. Ve stanovené časy můžete také volat na číslo 725 433 133. V běžné ordinační době nemůžeme bohužel na vaše telefonáty reagovat, děkujeme za pochopení.

Jak se mám připravit?

V prvé řadě se vyhněte negativnímu toku informací ze strany internetu a vašich známých. V den výkonu normálně jezte případně pijte sladké nápoje. Pacientům, kteří se nenajedí se dělá častěji špatně a mylně pak nevolnost považují za následek výkonu. Máte oblíbenou muziku proti úzkosti? Vezměte si sebou svůj přehrávač a sluchátka, abyste si zpříjemnili výkon.

Pokud máte nějaká doporučení od vašeho ošetřujícího lékaře, dodržujte je a oznamte nám je. Prosím mějte k dispozici názvy léků, které užíváte. Jste-li léčení antikoagulačními přípravky domluvte si s námi konzultaci, abychom vás informovali o nutnosti některých opatření (příklad: léčba warfarinem: důležité je mít stabilní hladinu INR, pro den výkonu je důležitá příznivá hodnota INR, která musí být odebrána maximálně dva dny před výkonem).

Co mám očekávat?

Jedná se o chirurgický výkon ve velmi citlivé oblasti. Pro bezbolestné ošetření dostanete dostatečné množství anestezie. U chirurgických extrakcí odstraňujeme malé množství kosti, pro uvolnění zubu. Během této etapy vám „drnčí“ v ústech chirurgická frézka, která vibruje a intenzivně chladí kost (v ústech se hromadí voda, která je odsávána). Někdy je potřeba rozdělit zub na víc částí. Dělení je doprovázeno nebolestivým tlakem v oblasti a někdy i zvukem „lupnutí“. Výkony provádíme s ohledem na výše popsané, a proto se snažíme o co největší komfort a pohodlí.

 Můžu ovlivnit rekonvalescenci?

Ano, hojení můžete do značné míry ovlivnit svým přístupem. Důležitá je vynikající ústní hygiena, aby byla maximálně snížena hladina bakterií v ústech. Snížení množství bakterií můžete docílit přípravky s obsahem desinfekční látky chlorhexidinu (Parodontax, Corsodyl, Gum Paroex). Vyplachujte velmi opatrně (lehce poválejte na jazyku). Zběsilé vyplachování a vysávání rány vedou k uvolnění krevní sraženiny z extrakčního lůžka (tím zničíte krevní sraženinu, která chrání kost – prodloužíte tím hojení a vystavíte se zvýšené bolestivosti). V týdnu po výkonu se vyhýbejte zvýšené fyzické aktivitě a nekuřte. Postiženou oblast chlaďte v 15 minutových intervalech. Po výkonu Vám poskytneme vytištěné doporučení, jak se chovat po extrakci. V případě nejasností se nás neváhejte zeptat.